تفاوت میگرن با سردرد معمولی چیست؟

 

از علائم و نشانه‌های میگرن می‌توان به از دست دادن بخشی از بینایی برای مدتی کوتاه، بی حسی، سوزن سوزن شدن، ضعف عضلانی و اختلال در تکلم اشاره کرد. اگر سردرد‌های میگرنیدرمان نشوند بین ۴ تا ۲۴ ساعت ادامه خواهند داشت که این زمان برای تحمل درد، میگرن زمان زیادی است.

اگر میگرن حاد باشد می‌تواند یکی از عوامل بروز  سکته مغزی و مننژیت نیز باشد. پس اگر افراد برای اولین بار دچار میگرن شدند حتما به پزشک مراجعه کنند. میگرن در کودکان و بزرگسالان اتفاق می‌افتد، اما در خانم‌ها احتمال بروز آن ۳ برابر بیشتر از مردان است. حمله میگرن می‌تواند از چندین بار در هفته تا یک بار در سال اتفاق بیفتد.

 

 

سر درد نشانه‌ای میگرن است :

 

اما نشانه‌های سردرد عبارت اند از؛ فشار‌های ملایم و کند که در اطراف پیشانی اتفاق می‌افتد. سردرد گاهی اوقات با استراحت، مصرف دارو‌های مناسب و آب کافی رفع خواهد شد. اکثر سردرد‌ها به ندرت نشانی از مساله جدی و مهمی هستند و اغلب افراد بعد از مصرف مسکن‌ها دردشان بهبود پیدا می‌کند. با این حال در صورتی که سردرد‌های شدید، مداوم و مکرر ایجاد شود حتما باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید.

 

انواع سردردها و میگرن ها

 

فعاليت های مختلف باعث کشش عضلات سر و گردن شده و منجربه سردرد تنشی می شود. عواملى مانند فشارهاى روحى مى‌توانند منجربه کشش عضلانى و سردرد شوند. فعاليت‌هایى که باعث خستگى چشم مى‌شوند يا کار طولانى در وضعيت خميده پشت مى‌تواند باعث کشش عضلات صورت، چشم، گردن و جمجمه شوند.

سردردهای میگرنی بیشتر از ناحیه شقیقه ها یا در قسمت پیشانی و چشم شروع می شوند . میگرن، سردرد شدید و گذرایی است که گاه در یک قسمت سر پدید می آید و معمولا سردرد میگرنی با یک دوره مقدماتی آغاز می شود که طی آن شخص به طرز غیرعادی احساس خستگی و کسالت خواهد کرد.

سردرد سینوسی زمانی رخ می دهد که سینوس ها مسدود یا ملتهب شده باشند و این درد می تواند پشت گونه ها، بینی، و چشم ها احساس شود و زمانی که فرد سر خود را به سمت جلو خم می کند یا از خواب بیدار می شود شدیدتر خواهد شد. دلایل شایع سردرد سینوسی شامل واکنش های آلرژیک، عفونت، یا با احتمال کمتر، یک تومور است.نشانه های سردرد سینوسی می تواند بسیار شبیه به میگرن باشد. اگر آلرژی دارید، آنتی هیستامین می تواند به کاهش درد کمک کند.