لیزر موهای زائد درد دارد؟

 

در پاسخ به این سوال باید عرض کنیم که به طور کلی انجام فرآیند لیزر موهای زائد با درد به همراه است اما با پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شد تا درد در لیزر موهای زائد به وسیله دستگاه لیزر الکس ۲۰۱۸ بسیار کمتر از دستگاه های مشابه شده و به نوعی می توان گفت که جز مزایای این دستگاه می باشد

 

 

 

چه کسانی نباید لیزر موهای زائد انجام دهند؟

 

وجود اختلالات هورمونی

اختلالات هورمونی مانند سیکل قاعدگی، ریزش موی سر، جوشهای مکرر صورت وسابقه نازایی در بسیاری از افراد پر مو دیده میشود، فرد باید قبل از انجام لیزر از این جهات  بررسی شود وگرنه لیزر موهای زائد  فایده ای نداشته و به طول می انجامد.

مصرف داروهای خاص

افرادی که داروهایی مانند کورتون ها، هورمون ها ومینوکسیدیل استفاده میکنند نتیجه ای از لیزر موهای زائد نخواهند گرفت، زیرا این داروها باعث رشد موهای زائد می شوند.

وجود بیماری های خاص

: در وجود بیماری هایی نظیر لیکن پلان،ویتلیگو، پسوریازیس احتمال ایجاد ضایعات در محل لیزر وجود دارد.
سابقه گوشت اضافه در محل لیزر: انجام لیزر در افرادی که گوشت اضافه دارند ، ممکن است باعث ایجاد اسکار هیپرتروفیک شود و بهتر است انجام نگیرد.

سابقه تبخال مکرر

دراین افراد از ۲۴ ساعت قبل تا یک هفته بعد از لیزر باید داروهای ضد تبخال مصرف شود.

افراد باردار

احتمال صدمه رسیدن به جنین درصد کمی وجود دارد اما توصیه میشود که در افراد باردار تا پایان دوره بارداری لیزر موهای زائد انجام نشود.

 

 

 

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد چقدر باید باشد؟

 

تعداد دفعات لازم برای لیزر به چرخه ی رویش موها و همچنین دستگاه لیزر بستگی دارد. به همین دلیل تکرار درمان برای از بین بردن موهای زائد بدن ضروری است. تعداد فولیکول های فعال و طول فاز رشد موها متفاوت است و در اولین جلسه درمان فقط به برخی از فولیکول هایی که در فاز آناژن هستند، آسیب می رسد.

پس از چند هفته، فولیکول هایِ فاز استراحت، وارد فاز رشد می شوند که مجددا بایستی جلسه درمانی برای آن ها تکرار گردد. این روش می تواند از ۱۰ دقیقه تا یک ساعت، بسته به اندازه ناحیه تحت درمان و دستگاه لیزر طول بکشد. فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد می تواند ۳۰ تا ۴۵ روز باشد. به این ترتیب، پس از ۶ تا ۹ جلسه، بیشتر فولیکول های مو را در هر محل می توان با موفقیت کاهش داد.

لطفا توجه داشته باشید که انجام لیزر به معنای حذف صد در صدی موها نیست و نمی توان کاهش رشد موها را از جلسات اول انتظار داشت. برای دستیابی به نتیجه دلخواهتان باید جلسات لیزر موهای بدن را مرتب انجام داد و مراقبت ها و نکات گفته شده را رعایت کرد. همچنین ممکن است برخی افراد زودتر و برخی دیگر دیرتر به این درمان پاسخ دهند پس نمی توان انتظار داشت نتیجه شما و دوستتان یکسان باشد!